Дріжджове тісто для пирогів, пасок, пиріжків

Пишне тісто — швидке

Інгредієнти

борошно — 1 кг
сл. масло — 100 гр
дріжджі — 1 ст. л повна
яйце — 1 шт
молоко — 0.5 мл
ванільний цукор — 1 п
цукор — 1 ст
сіль — щіпка

Як приготувати Дріжджове тісто для пирогів, пасок, пиріжків

Не кожна господиня любить возитися з тестом, тим більше з дріжджовим. Але, пробовав одного разу , не можеш зупинитися у випіканні крендельков, пиріжків, пирогів і булочок. Особливо ,якщо тісто виходить здобним і пишним. Рецептом такого тесту я і поділюся з вами.

Покроковий рецептДля того, щоб тісто вийшло пишним і здобних потрібно , в першу чергу, (навіть для швидкого вироби) підготувати опару. Для цього підігріваємо молоко до 30-35 градусів (тепле) і в нього додаємо 1 ст. л цукру і 1 ст. л (повну) сухих дріжджів. Перемішуємо суміш і ставимо її на 3-5 хвилин у тепле місце.

Після того, як опара трохи спіниться, додаємо в неї цукор, ванільний цукор і одне яйце. Все ретельно перемішуємо.

Додаємо розтоплене вершкове масло і борошно. При цьому обов’язково борошно просіваємо, насичуючи киснем.

Замішуємо м’яке тісто. Воно готове, коли під впливом вершкового масла перестає прилипати до рук. Накриваємо заготівлю чистою серветкою.Ставимо його в тепле місце підходити.

Приблизно через 0.5-1 годину тісто збільшиться в розмірі вдвічі. З такої заготовки вже можна робити різну випічку. Так само можна його обім’яти і почекати ще пів години , коли воно підніметься. Таке тісто при випіканні пористим і повітряним, але більш сухим. Тісто готове. Можна приступати до формування випічки.

Дивіться також:  Піца на тонкому тесті з ковбасою