Класичний рецепт бісквіта-теорія

Приготування бісквіта дуже багато АЛЕ….

Інгредієнти

Для бісквітного тіста:
Яйця курячі – 4 шт.
Цукор – 120 г
Борошно – 120 г

Як приготувати Класичний рецепт бісквіта-теорія

Але, смію вас запевнити, що як тільки ви освоїте весь процес, а це станеться дуже швидко ви не будете розчаровані. Вам відкриється безліч рецептів випічки: тортів, тістечок, рулетів, «буше» з різними кремами і начинками… Моє докладний опис і покрокові фотографії будуть вам в допомогу! Бажаю удачі!
Інгредієнти розраховані на форму діаметром 20-24 див.

Покроковий рецепт

Білки відокремити від жовтків. В цей раз попалися чудові яйця, з яскравим жовтком :-). У білки ні в якому разі не повинні потрапити жовтки, інакше вони погано взобьются або не піднімуться взагалі. Так само, білки бояться жиру і води. Ознайомтеся із правилами збивання білків, не полінуйтеся, вам це в майбутньому стати в нагоді.

Жовтки збити міксером з половиною цукру до светложелтого відтінку або як кажуть «дочиста».

Білки збити міксером (поки без цукру близько 3-х хвилин на середній швидкості). Віночок після жовтків обов’язково треба помити і витерти на сухо (т. к. жовтки містять жири, а взбитие білків, як я вже писала, не відбудеться, якщо в них потрапить жир або вода. Так, що я все одне і те ж, читайте…)

Потім додати половину цукру і продовжувати збивати вже на максимальній швидкості до піків і до блиску. Загальний час збивання білків у мене становить близько 10 хвилин, але все це залежить від глибини посуду, кількості яєць і потужності міксера. Не забудьте, що білки збільшуються після збивання в 7-10 разів, так що візьміть посуд побільше.

Дивіться також:  Бісквітний рулет з малиною-Зебра

Після збивання, в білках знаходяться пухирці повітря, які при нагріванні розширюються і пиріг виходить повітряним. Якщо ви білки будете збивати занадто довго, бульбашки можуть настільки розширитися, що просто при нагріванні в духовці лопнуть і випічка осяде. Якщо не досить довго – випічка не буде повітряної. Орієнтуйтеся на час і власний очей. Навіть якщо не вийде з першого разу, пам’ятайте, все приходить з досвідом!

Білки перекласти в глибоку чашу для замісу тіста (ще краще, відразу збивати білки у величезній чаші, щоб зайвий раз їх не чіпати/перекладати). Додати збиті жовтки.
І акуратно (можна навіть сказати «ніжно») перемішати, щоб суміш не осіла (ні в якому разі не збивайте білки просто осядуть, і тісто не підніметься).

Потім додати частинами просіяне борошно і так само акуратно і повільно перемішати. Для перемішування, краще взяти столову ложку і, зачерпуючи знизу тісто з борошном, опускати в середину і т. д. знизу-вверх, знизу-вгору.

Бісквітне тісто готове!
До закінчення його приготування вже повинна бути розігріта духовка (це важливо!). Перелийте тісто у форму і печіть при температурі 180-200 градусів. Перші 15 хвилин духовку краще не відкривати, щоб тісто не “не впало”! Час випічки залежить від розміру форми і об’єму тіста.